Česky
Slovensky
English
Polski
Sledujte nás na sociálních sítích: 

Navigace

DRILL Koučink

Koučování se nejčastěji spojuje s řízením manažerů na různých pozicích, ale svůj význam má také pro zaměstnance, kteří jsou v intenzivním kontaktu se zákazníky, pro pracovní týmy a klíčové specialisty. Je to ideální metoda především v případech, kdy cítíme prostor pro zlepšení, ale nejsme schopni definovat v čem je problém nebo nevíme jak na to.

Smyslem koučování je vést člověka tak, aby si uvědomil své osobní cíle, potřeby a silné stránky. Důležité je poznat, čeho chceme dosáhnout, jaké jsou možnosti, proč vznikly problémy a jak jim příště předejít. O tom všem dokáže klient díky koučování přemýšlet a sám objeví řešení vhodné právě pro něho.

Koučování přispívá ke zvýšení schopnosti sebereflexe, rychlému rozvoji pracovních schopností a dovedností, rozvoji sebeorganizace, využívání vlastních možností a osobní spokojenosti. Koučování spíše než, aby učilo, pomáhá učit se. Uvolňuje potenciál člověka a umožňuje maximalizovat jeho výkon. Koučovaný zaměstnanec je v aktivní roli. Kouč pomocí otevřených otázek vede koučovaného k hledání vlastních chyb, sebehodnocení a rozvoji.

K základním výhodám koučinku patří:

V krátkém čase, přímo v podmínkách práce zajišťuje rychlou identifikaci rizikových faktorů (firemních i osobních) a hledá cesty jejich eliminace. V případě silných stránek a rezervního potenciálu hledá cesty rozvoje a uplatnění.

  • Umožňuje realizovat netradiční postupy práce s použitím kreativity, iniciativy, vyšší systematičnosti a schopnosti sebeřízení.
  • Respektuje koučované osoby.
  • Je cílený – řeší konkrétní úkoly, situace, problémy.
  • Propojený s praxí a potřebami koučovaných osob.
  • Výsledky jsou měřitelné.

Jak funguje koučink?

Koučink probíhá interaktivně:

  • Na prvním setkání probíhá identifikace klíčových oblastí rozvoje a následně se tvoří koučovací plán seberozvoje.
  • Při každém dalším setkání, které probíhá minimálně 1 x měsíčně, jsou vyhodnoceny splněné úkoly, stav rozpracovanosti nesplněných úkolů.
  • Následně probíhá diskuse s koučem nad dalšími oblastmi koučování a identifikace s problémy.
  • Pokud dojde k dohodě, jsou aktuálně stanoveny další oblasti koučování a po 3 až 6 měsících je vyhodnocen posun, zlepšení nebo kritické okamžiky této spolupráce.

Společnost DRILL Vám nabízí koučink individuální, týmový a skupinový.

Individuální koučink – je určen jednotlivci, kdy kouč, krok za krokem, pomáhá klientovi najít jeho cestu pro požadovanou změnu v chování a jednání vůči definovanému problému.

Týmový koučink – je určen týmům a využívá sílu skupiny pro dosažení nejefektivnějšího možného řešení a výsledků.

Skupinový koučink – je určen skupinám jednotlivců, které spojuje společné téma. Kouč během sezení vede rozvojový proces každého účastníka s využitím vzájemné inspirace a sdílení zúčastněných ve skupině.

Chcete se dozvědět více?

Rádi Vám odpovíme na všechny otázky. Vyplňte prosím i Vaše kontaktní údaje.

Položky označené hvězdičkou (*) je nutno vyplnit.
Je nutné vyplnit alespoň jedno z polí Email a Telefon.

Jméno*:
Email:
Telefon:
Zpráva*:
Opište kód*:
Chci jiný obrázek!
Kontrolní kód: