Česky
Slovensky
English
Deutsch
Polski
Pусский
Român
Sledujte nás na sociálních sítích: 

Navigace

HORSE MADE: Rozvojový program s asistencí koní

Metoda učení za asistence koní, ve světě známá pod zkratkou HAE (horse assisted education), se úspěšně praktikuje především na firemní skupiny a individuální koučink. Základem metody je využití koně jako katalyzátoru zprostředkování okamžité zpětné vazby přístupu člověka k vedení.

Tato metoda není o koních, je o lidech.

Kůň reaguje transparentněji a rychleji než člověk, a v případě nepochopení čeká na další možnost porozumět respektovanému partnerovi.

Koně jsou nároční na pocit respektu a bezpečí. Jsou mistry v soudržnosti: je moudré učit se od nejlepších.

O programu

Co zažijete:

Díky bezprostřední komunikaci s koněm a následným rozborem si uvědomíte přednosti i nedostatky v oblastech jako leadership, komunikace, zvládání změny. Kůň nám nastavuje zrcadlo, nabádá nás ke změně, když nám nerozumí. Tuto zkušenost nezískáme slovy, ale tím, že ji zažijeme. Co zažijeme, to si také pamatujeme.

Přínos programu:

  • Prostřednictví interakce s koněm a následného rozboru vedeného vždy pozitivní zpětnou vazbou se otevírá možnost si na vedení hrát a přitom objevovat své silné a slabé stránky nejen v oblasti vedení, ale i komunikace a týmové spolupráce.
  • Možnost vyzkoušet si změnu svého přístupu a zažít si výslednou reakci v bezpečném prostředí a změnu pak dále aplikovat do profesního či osobního života.
  • Posilování sebevědomí, jasnější komunikace na principech důvěry a respektu celého týmu.

Typy programů

Intuitivní leadership

Zaměřený na rozpoznání osobnostních silných a slabých stránek a na posílení sebevědomí ve vůdčí pozici.

Týmová souhra

Určený k posílení týmové souhry, respektu a důvěry celého týmu.

O HORSE MADE

Horse Made je v ČR jediným licencovaným partnerem společnosti Horse Dream již od roku 2005 a vzdělávací programy v ČR poskytuje od roku 2009.

Metodika Horse Dream je založena na spolupráci evropských psychologů, koučů a leadrů a úspěšně se praktikuje a rozvíjí již přes 20 let po celé Evropě a ve světě.

Horse Made je jediným zástupcem EAHAE (evropská asociace vzdělávání s asistencí koní) v České republice od roku 2005 a Renáta Foldynová, tvář Horse Made, je jedním z 10 ambasadorů  EAHAE, reprezentujících hodnoty, profesionalitu a kvalitu. 

Díky zahraničnímu know-how a možnosti výměny zkušeností v rámci EAHAE, Horse Made nabízí v České republice nejkomplexnější vzdělávací programy s asistencí koní, založené na dlouhodobě ověřené metodice rozvoje osobnostních, manažerských a vůdčích schopností.

horsemade2.png


 


horsemade1.png
 

 

horsemade3.png

Lektorky: Renáta Foldynová, MSc. (profil), Lenka Guttenbergová (profil)

 

Nejčastěji kladené otázky:

„Proč koně?”

Leadership je o tom, jak předáváme a jak přijímáme – záleží na řeči těla, přístupu k ostatním, tónu hlasu. Kůň vnímá tyto kvality, rozumí tomuto jazyku a přirozeně nás nabádá ke změně, když našemu vedení nerozumí. Tuto zkušenost nezískáte slovy, ale tím, že ji zažijete. Co zažijete, to si také pamatujete.

„Koní se bojím, nikdy jsem se s koněm nesetkal/a. Je to bezpečné?”

Náplní workshopu není výuka v jízdě na koni, interakce s koněm probíhá na jiné úrovni. K interakční spolupráci se vybírají vhodní a bezpeční koně, jejichž vztah k člověku nebyl narušen či zlomen. Díky tomu je metoda vhodná i pro děti nebo dospělé s psychickým či tělesným postižením.

„Lze workshop použít jen pro manažera a jeho tým? Škoda, že to není trénink i pro nemanažery.”

Naopak, workshop je velmi vhodný jak pro manažera a tým, tak pro tým nemanažerů. Zde se větší důraz klade na komunikaci, soudržnost, respekt a osobnostní rozvoj. Poznání, že vedení není úplně jednoduché, je pro absolventy workshopu stejně tak přínosné jako pro jejich vůdce.

 „Jak dlouho workshop trvá?”

Ideální doba trvání workshopu jsou dva dny. Jedná se o experimentální učení a přínos je tak úměrný investici času. Workshop lze připravit i na jeden den nebo v průběhu dvou a více dnů jej kombinovat s vnitřními aktivitami zákazníka.

„Kolik osob se může workshopu zúčastnit?”

Ideální počet je 4-8 osob, po individuální domluvě lze počet osob zvýšit.

„Jak takový workshop probíhá?”

Střídají se praktické a teoretické bloky, interakční hry a následný rozbor. Důležitou roli hraje domácké a klidné prostředí farmy a po celý trénink je účastníkům dopřáván komfort času, především při interakčních hrách.

Chcete se dozvědět více?

Rádi Vám odpovíme na všechny otázky. Vyplňte prosím i Vaše kontaktní údaje.

Položky označené hvězdičkou (*) je nutno vyplnit.
Je nutné vyplnit alespoň jedno z polí Email a Telefon.

Jméno*:
Email:
Telefon:
Zpráva*:
Opište kód*:
Chci jiný obrázek!
Kontrolní kód: